PASOWANIE
Dodane przez dorkafri dnia

HURA! JESTEŚMY UCZNIAMI

 

Rozpoczęcie roku szkolnego, perspektywa codziennego rannego wstawania, odrabiania zadań domowych budzi w uczniach różne reakcje i nie wszyscy są zadowoleni z faktu, że rok szkolny już rozpoczął się i do następnych wakacji trzeba długo poczekać.   

  Zupełnie inaczej było w środę 25 października. Dzień ten był radosnym świętem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach. W tym właśnie dniu do grona pełnoprawnych uczniów dołączyli  nasil najmłodsi – PIERWSZAKI.

 Był to dla nich dzień pełen wrażeń, tremy, dzień swego rodzaju egzaminu z dojrzałości, ale również dzień radosny, który wprowadził ich w poczet pełnoprawnych uczniów.

    Odświętnie ubrani, zadowoleni i odrobinę zmieszani  musieli udowodnić, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły.  Przywitani przez uczniów klas straszych i przez swoje Panie Wychowawczynie – Panią Grażynę Marudę i Panią Teresę Krawiec przystąpili do egzaminu, z praw i obowiązków ucznia, zasad zachowania w szkole, wiedzy o Polsce i zasadach bezpieczeństwa. Po celująco zdanym egzaminie Pan Dyrektor Tomasz Komarnicki przytoczył wiersz Marcina Bryczyńskiego „O prawach dziecka“ , który mówi o tym, kim jest dziecko, jakie są jego prawa i czego każdy może się domagać od drugiego człowieka.

    Był to już odpowiedni moment na złożenie ślubowania i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, czego dokonał dyrektor szkoły. Zawsze ołówek kojarzy się z przedmiotem do pisania, rysowania, a dziś był narzędziem do pasowania. Ten duży niebieski przedmiot stał się szpadą, jaką pasowani było rycerze. Każdy pierwszak z powagą i szacunkiem przyjął ten  dotyk na swoim ramieniu , bo był to moment dla nich doniosły.

   Życzenia i piękne słowa skierowała do PIERWSZOKLASISTÓW Pani  Magdalena Folęga życząc im radosnego pobytu w szkole, wiary we własne siły oraz zapewniając, że każdy z uczniów jest najważniejszą osobą w szkole, każdemu należy się poszanowanie, uwaga i  pomoc. Pomoc nie tylko ze strony nauczyciele, a szczególnie Pań Wychowawczyń, które na czas pobytu dziecka  w szkole zastępują ich mamy, ale również ze strony uczniów klas starszych.

   Życzenia i gratulacje Pierwszoklasistom w imieniu wszystkich  uczniów szkoły złożyła  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Bem zapewniając Ich jednocześnie, że zawsze mogą liczyć na pomoc i zrozumienie klas starszych.

   Uroczystość oczywiście uświetniły występy najmłodszych, a każdy wiersz, każda piosenka w ich wykonaniu brzmiała radośnie, świetliście,  jakby promyk słońca w tym pochmurnym dniu  otulił Ich wszystkich swoim promieniem.

 

A.H.

 

Więcej zdjęc pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/cBYigriDqrSXrlcz2

 


Rozszerzona zawartość newsa