AKCJA ZNICZE I WALKI Z GŁODEM
Dodane przez dorkafri dnia

 ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM

 

  16 października to Światowy Dzień Walki z Głodem. Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła PCK w Czepielowicach przygotowali gazetkę ścienną. Znalazło się tam wiele ważnych informacji

dotyczących powyższego problemu. Uczniowie mogli się dowiedzieć, że głównym celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, które nie dotyczy wyłącznie krajów Trzeciego Świata. Polska również jest dotknięta skutkami niedożywienia, zwłaszcza jeżeli chodzi o dzieci.

Co 7 osoba na świecie jest niedożywiona. Oznacza to, że prawie bilion ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a ponad połowa z nich to kobiety i dzieci. Na naszym globie żyje 146 milionów niedożywionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera.

  Oprócz gazetki ściennej członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali sprzedaż własnoręcznie pieczonych ciast. Uzyskane w ten sposób fundusze w kwocie 120 zł. zostały przekazane Zarządowi Rejonowemu PCK w Brzegu. 

Szkolne Koło PCK nie poprzestanie na tych działaniach ponieważ w planach jest także sprzedaż kalendarzyków – cegiełek.

Uczniowie zaangażowani w akcję wraz z opiekunem dziękują wszystkim za udzielone wsparcie.

 

 

Opiekun S.K. PCK

Magdalena Dekret

 

Akcja „Znicze 2017”

Pamiętajmy o naszych zmarłych przodkach na Kresach.

 

  STUDIO WSCHÓD wraz z wolontariuszami zorganizowało akcję „ Mogiłę dziada  ocal od zapomnienia”. W ramach działań   wolontariusze remontują, sprzątają, porządkują, a nierzadko ratują przed zniszczeniem polskie, cmentarze znajdujące się w granicach obecnej Ukrainy.

 Członkowie Samorządu Uczniowskiego w Czepielowicach  również postanowili  uczcić pamięć zmarłych przodków. Akcja ta bowiem uczy młodych ludzi patriotyzmu, pozwala poznawać dzieje naszego narodu i losy kresowych rodzin. Ta szlachetność i aktywność najmłodszych Polaków przyczyni się do ocalenia pamięci o Kresach.

  Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czepielowicach na swój sposób uczcili pamięć zmarłych przodków. Przygotowali  apel oraz zorganizowali zbiórkę  białych i czerwonych zniczy, które z pomocą wolontariuszy i STUDIA WSCHÓD zostaną zapalone na polskich cmentarzach na Litwie i Ukrainie.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Magdalena Dekret

 


Rozszerzona zawartość newsa