[Rozmiar: 418 bajt闚]PASOWANIE

HURA! JESTE危Y UCZNIAMI

Rozpocz璚ie roku szkolnego, perspektywa codziennego rannego wstawania, odrabiania zada domowych budzi w uczniach r騜ne reakcje i nie wszyscy s zadowoleni z faktu, 瞠 rok szkolny ju rozpocz掖 si i do nast瘼nych wakacji trzeba d逝go poczeka.

Zupe軟ie inaczej by這 w 鈔od 25 pa寮ziernika. Dzie ten by radosnym 鈍i皻em Publicznej Szko造 Podstawowej im. Bohater闚 II Wojny 安iatowej w Czepielowicach. W tym w豉郾ie dniu do grona pe軟oprawnych uczni闚 do陰czyli  nasil najm這dsi – PIERWSZAKI.

By to dla nich dzie pe貫n wra瞠, tremy, dzie swego rodzaju egzaminu z dojrza這軼i, ale r闚nie dzie radosny, kt鏎y wprowadzi ich w poczet pe軟oprawnych uczni闚.

Od鈍i皻nie ubrani, zadowoleni i odrobin zmieszani  musieli udowodni, 瞠 zas逝guj na miano ucznia naszej szko造.  Przywitani przez uczni闚 klas straszych i przez swoje Panie Wychowawczynie – Pani Gra篡n Marud i Pani Teres Krawiec przyst徙ili do egzaminu, z praw i obowi您k闚 ucznia, zasad zachowania w szkole, wiedzy o Polsce i zasadach bezpiecze雟twa. Po celuj帷o zdanym egzaminie Pan Dyrektor Tomasz Komarnicki przytoczy wiersz Marcina Bryczy雟kiego „O prawach dziecka“ , kt鏎y m闚i o tym, kim jest dziecko, jakie s jego prawa i czego ka盥y mo瞠 si domaga od drugiego cz這wieka.

By to ju odpowiedni moment na z這瞠nie 郵ubowania i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, czego dokona dyrektor szko造. Zawsze o堯wek kojarzy si z przedmiotem do pisania, rysowania, a dzi by narz璠ziem do pasowania. Ten du篡 niebieski przedmiot sta si szpad, jak pasowani by這 rycerze. Ka盥y pierwszak z powag i szacunkiem przyj掖 ten  dotyk na swoim ramieniu , bo by to moment dla nich donios造.

砰czenia i pi瘯ne s這wa skierowa豉 do PIERWSZOKLASIST紟 Pani  Magdalena Fol璕a 篡cz帷 im radosnego pobytu w szkole, wiary we w豉sne si造 oraz zapewniaj帷, 瞠 ka盥y z uczni闚 jest najwa積iejsz osob w szkole, ka盥emu nale篡 si poszanowanie, uwaga i  pomoc. Pomoc nie tylko ze strony nauczyciele, a szczeg鏊nie Pa Wychowawczy, kt鏎e na czas pobytu dziecka  w szkole zast瘼uj ich mamy, ale r闚nie ze strony uczni闚 klas starszych.

砰czenia i gratulacje Pierwszoklasistom w imieniu wszystkich  uczni闚 szko造 z這篡豉  przewodnicz帷a Samorz康u Uczniowskiego Natalia Bem zapewniaj帷 Ich jednocze郾ie, 瞠 zawsze mog liczy na pomoc i zrozumienie klas starszych.

Uroczysto嗆 oczywi軼ie u鈍ietni造 wyst瘼y najm這dszych, a ka盥y wiersz, ka盥a piosenka w ich wykonaniu brzmia豉 rado郾ie, 鈍ietli軼ie,  jakby promyk s這鎍a w tym pochmurnym dniu  otuli Ich wszystkich swoim promieniem.

Wi璚ej zdj璚 pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/cBYigriDqrSXrlcz2

Grudzie 2018